Wzgórza Strzelińskie - Strzelin - rogaining Strzelin
herb Strzelina - rogaining

XIII  TURYSTYCZNE  ZAWODY  NA  ORIENTACJĘ
'POWITANIE  WIOSNY'

Biskupi Las,  27  marca  2021  roku

XXII  STRZELIŃSKI  ROGAINING


Zawody pod patronatem Wójta Kamiennika Kazimierza Cebrata


Rogaining Powitanie wiosny

Już po raz szósty Gmina Kamiennik gościła uczestników pieszego rajdu na orientację. W sobotę 27 marca 2021 roku, w marcową pogodę (trochę słońca, trochę deszczu, trochę wiatru), zostały rozegrane XIII Turystyczne Zawody na Orientację "Powitanie wiosny", czyli XXII Strzeliński Rogaining.

Zawody zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Kamiennik Kazimierz Cebrat.

Baza imprezy mieściła się w Biskupim Lesie. O godzinie 9.00 po otwarciu zawodów, uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczonymi 23 punktami kontrolnymi rozstawionymi na terenie ponad 100 kilometrów kwadratowych, o zróżnicowanej rzeźbie terenu. Każdy zespół opracowywał swój wariant pokonania trasy na miarę swoich możliwości.

Wystartowało 46 drużyn (w tym rodziny z dziećmi).

Przy ognisku, herbacie, kawie i bigosie uczestnicy oczekiwały na wyniki. Zwyciężyła drużyna z Raciborza w składzie Andrzej Wieczorek i Dariusz Firlej, przed Kornelem Jaskułą (Kostomłoty) i Anną Tkaczuk (Opole) - zwycięzcy kategorii XO, oraz przed drużyną z Wrocławia w składzie Bartłomiej Kuriata i Tomasz Krasowski.

PTTK Strzelin dziękuje Wójtowi Gminy Kamiennik Kazimierzowi Cebratowi i leśniczemu Piotrowi Pająkowi za udzieloną pomoc w organizacji zawodów.


Film Pawła Bartczaka - uczestnika XXII Strzelińskiego Rogainingu:

XXII Strzeliński Rogaining