Wzgórza Strzelińskie - Strzelin - rogaining Strzelin
herb Strzelina - rogaining

XXIV  MIĘDZYNARODOWE  ZAWODY  NA  ORIENTACJĘ
'SIAPULA'

Nowolesie,  26.06.2021

XXIII  STRZELIŃSKI  ROGAINING


Zawody pod patronatem Burmistrza Strzelina Doroty Pawnuk


XXIII Strzelińskie Rogaining

Pogoda dopisała wszystkim idealnie - nie za ciepło, nie za zimno, a co najważniejsze bez deszczu. W sobotę 26 czerwca 2021 roku Gmina Strzelin gościła uczestników pieszego rajdu na orientację - zostały rozegrane XXIV Mię­dzynarodowe Zawody na Orientację "Siapula", czyli XXIII Strzeliński Rogaining.

Baza imprezy mieściła się nad malownicao położonym Nowolesiem, u stóp Nowoleskiej Kopy. O godzinie 9.00 po otwarciu zawodów, uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczonymi 27 punktami kontrolnymi rozstawionymi na terenie ponad 100 kilometrów kwadratowych, o zróżnicowanej rzeźbie terenu.

Tym razem teren był przesunięty bardziej na południe i obejmował również Henryków z punktem w parku na terenie Opactwa Cystersów. Każdy zespół opracowywał swój wariant pokonania trasy na miarę swoich możliwości.

Do zawodów zgłosiło się 150 uczestników. Wystartowało 47 drużyn 2-5 osobowych (w tym rodziny z dziećmi).

Na mecie tradycyjnie oczekiwał na zawodników strzeliński bigos.

XXIII Strzelińskie Rogaining

Zwyciężyła drużyna z Raciborza w składzie Andrzej Wieczorek i Dariusz Firlej, która dokonała nie lada wyczynu potwierdzając wszystkie punkty kontrolne, przed Michałem Kłodowskim i Grzegorzem Przebierałą z Wrocławia oraz przed drużyną w składzie Tomasz Krasowski (Wrocław), Bartłomiej Kuriata (Kiełczów) i Andrzej Eibl (Chocianów).

Kategoię XO (damsko-męską) wygrała Anna Rosłaniec i Tomasz Stachowiak z Wrocławia. natomiast w kategorii RM (z dziećmi do 13 lat) triumfowała drużyna Paskudniki z Raciborza w składzie: Marcin Paskuda, Ignacy Paskuda, Krzysztof Paskuda i Antoni Paskuda.