Wzgórza Strzelińskie - Strzelin - rogaining Strzelin
herb Strzelina - rogaining

XVIII  MIĘDZYNARODOWE  ZAWODY  NA  ORIENTACJĘ
'SZLAKIEM  OPADŁYCH  LIŚCI'

Gilów, 16-17 listopada 2013

V  STRZELIŃSKI  ROGAINING


V Strzeliński Rogaining odbył się w piękną księżycową noc na Wzgórzach Niemczńskich. Po raz pierwszy rogaining gościł Gilów koło Niemczy.

Zwyciężyła drużyna z Czech (Roman Moskva i Tomáš Novotný) przed Niemcami (Thomas Schmitt i Friedmar Richter) oraz Michałem Kłodowskim i Andrzejem Wieczorkiem. Gratulujemy.


SŁOŃ, WIELBŁĄD i wspomnienia

Kończę błogie lenistwo i zaczynam przygotowania do sezonu 2014, miałam spokojnie i bez szaleństw wdrożyć się do „kieratu”.

W sobotnie popołudnie 16 listopada w masce „słonika” najpierw zrobiłam test wydolnościowy, który ma pomóc określić „idealny” dla mnie plan treningowy. Zrobione! Szybki prysznic, przekąska i sprintem na zbiórkę, bo z Jankiem i Rafałem, jedziemy na Wzgórza Strzelińskie do Gilowa. Tam zakładam „garba” na plecy i o 20.00 startujemy w XVIII Zawodach na Orientację „Szlakiem Opadłych Liści”.

V Strzeliński Rogaining

Przez 10 godzin biegałam z Nimi po lasach, szuwarach, polach, taplałam się w błocie, skakałam przez strumienie, przełaziłam przez płot i … zawisłam pojmana przez jeżynowe krzaki, by przed 6.00 rano pojawić się w bazie…

V Strzeliński Rogaining

To była niesamowita noc.

Pełnia, rozgwieżdżone niebo, przestrzeń i ten niesamowicie tajemniczy i bajkowy las, odkrywający przed nami swoje sekretne miejsca i drogi. Oczy cieszył widok srebrzyście skrzący się szron zdobiący trawy i liście. Ciszę rozrywał nasz śmiech i czas mijał jakoś tak szybko…

Na mecie wita nas ciepło ogniska i parująca herbata. Pokonaliśmy 54km, całkiem sporo. Moje nogi zastrajkowały – mam zakwasy - domagają się natychmiastowego wypoczynku! Przypomniałam sobie wtedy mój pierwszy długi bieg, pojawił się przekorny uśmiech na twarzy – zasnęłam. Obudził mnie głos – „Jesteście już nudni – znów pierwsze miejsce” :) - na focie poniżej zostałam "przyłapana" przez Kasię :)

V Strzeliński Rogaining

Irena (kobiety na medal)