Wzgórza Strzelińskie - Strzelin - rogaining Strzelin

XXIV  MIĘDZYNARODOWE  ZAWODY  NA  ORIENTACJĘ

Gościęcice Średnie,  25  września  2021  roku

XXIV  STRZELIŃSKI  ROGAINING

Zawody pod patronatem Burmistrza Strzelina Doroty Pawnuk

Beniamin Rogaing

We wrześniu 1996 roku PTTK Strzelin zorganizował po raz pierwszy imprezę na orientację. Były to zawody w formie marszu na orientację w lesie koło leśniczówki w Gościęcicach.

W ubiegłym roku uczestników zawodów "Beniamin" przywitał ulew­ny deszcz. Ale tym razem pogoda była idealna: bez deszczu, temperatura okolo 20 stopni.

Do zawodów zgłosiło się 101 zawodników (37 drużyn) z różnych miejscowości z Polski oraz z Austrii, na których oczekiwały okolicz­nościowe koszulki z logiem nawią­zującym do tradycji strzelińskich łuczników, który zaprojektował Bogdan Szychowiak.

Godzinę przed startem organizatorzy wydali mapy i numery startowe, a zawodnicy mieli czas na opracowanie swojego wariantu pokonania trasy. Po potwierdzeniu punktu startowego, o godzinie dziesiątej nastąpił wspólny start.

25 lat imprez na orientację w Strzelinie

Koncepcje pokonania trasy były różne, co spowodowalo rozejście się drużyn we wszystkich kierunkach. Na powracających z trasy uczestników oczekiwał tradycyjnie strzeliński bigos.

Zwyciężył zespół w składzie Magdalena Jarmuła i Mirosław Jarmuła z Raciborza, przed Przemy­sławem Szałajem (Wawrzy­szów) i Sebastianem Szyndrowskim (Łojo­wice). Trzecie miejsce zajęli Kacper Koteluk (Ligota Tułowicka) i Marcin Dziwak (Brzeg).

W kategorii RM (rodzinna młodsza) zwyciężył strzeliński zespół w składzie Artur Haratyk i Tymoteusz Haratyk, natomiast kategorię KO (kobiety) wygrała drużyna z Krakowa w składzie Iryna Marchenko i Ana­stasiia Marchenko. Wszyscy, którzy dotrwali do zakończenia otrzymali okolicznościowe upominki.