Wzgórza Strzelińskie - Strzelin - rogaining Strzelin
herb Strzelina - rogaining

XXIII  MIĘDZYNARODOWE  ZAWODY  NA  ORIENTACJĘ
'BENIAMIN'

Gościęcice Średnie,  26 września 2020

XXI  STRZELIŃSKI  ROGAINING


Zawody pod patronatem Burmistrza Strzelina Doroty Pawnuk


Beniamin Rogaing

Uczestników XXI Strzelińskiego Rogainingu powitał lejący deszcz.

Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników (38 drużyn) z różnych miejscowości z Polski oraz z Czech, na których oczekiwały okolicznościowe koszulki z logiem nawiązującym do Strzelina, które zaprojektował Bogdan Szychowiak.

Na rozpoczęciu uczestników przywitał Mariusz Kunysz (Zastepca Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin). Godzinę przed startem organizatorzy wydali mapy i numery startowe, a zawodnicy mieli czas na opracowanie swojego wariantu pokonania trasy.

Po potwierdzeniu punktu startowego, o godzinie dziesiątej nastąpił wspólny start. Drużyny przygotowane do niesprzyjających warunków pogodowych, opracowały różne warianty, co spowodowało, że w każdą stronę ktoś poszedł. Z powodu lejącego dzeszczu, większą popularnością cieszyły się tereny leśne. Również na terenie Strzelina były umiejscowione 2 punkty kontrolne.

Beniamin Rogaing

Po południu pogoda zmieniła się całkowicie, nawet zaświeciło słońce. Na powracających z trasy uczestników oczekiwał tradycyjnie strzeliński bigos przy ognisku.

Zwyciężył zespół w składzie Łukasz Szmyt i Tomasz Kaźmierczak z Leszna, przed Andrzejem Dudą (Dzierżoniów), Małgorzatą Ambroszczyk (Bielawa), Ryszardem Świerczyńskim (Kuropatnik) i Romanem Trochą (Dzierżoniów) - zwyciężcy w katagorii XO, oraz przed Pawłem Górajewskim (Księginice), Kamilem Sobieściakiem (Księginice) i Maciejem Kosakiem (Pustków Żurawski). Wszyscy, którzy dotrwali do zakończenia otrzymali okolicznościowe upominki.